Znak zagrozenie wybuchem strefa 1

Głównym celem unijnej dyrektywy ATEX jest zmniejszenie ryzyka stosowania urządzenia w polach zagrożonych wybuchem. Stosowanie urządzeń w takiej przestrzeni może przydać się do eksplozji, natomiast toż obecnie stanowi wyjątkowo poważne niebezpieczeństwo.
Urządzenia, które w takiej przestrzeni mogą robić, poprzez swoją budowę i przez materiały, z jakich są zbudowane powinny robić odpowiednie wymogi.

Odpylacze to urządzenia, jakie są zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu, gdzie należy oczyścić powietrze z wszelkich pyłów poprodukcyjnych. W końcu ich zastosowania często grają w pomieszczeniach zagrożonych wybuchami. Dlatego takie dania są produkowane zgodnie z wszelkimi informacjami.
Atex dust collector to nic innego jak odpylacz wykonany zgodnie z obecnymi unijnymi normami w wersji przeciwwybuchowej.
Szeroka skala odpylaczy pozwala każdemu klientowi dobrać odpowiednie urządzenie do indywidualnych potrzeb. Filtry modułowe podawane są w sferze drzewnej i meblarskiej, odpylacze kartridżowe rzuca się do suchych i małych pyłów, odpylacze kasetonowe swoje zastosowanie spotykają w filtracji przemysłowej o małym stężeniu płynów.
Odpylacze swoją funkcją oraz indywidualnymi gabarytami bardzo różnią się, niektóre są małe i przenośne, i jeszcze drugie to pełne wielkie urządzenia, umieszczone na pewne w hali z dużymi rękawami ssącymi.
Nowe urządzenia ATEX to np. odpylacz filtracyjny Eko-Filtr, jaki stanowi modułową konstrukcję, jest wielofunkcyjny, ponieważ zimową porą poprzez cyrkulację powietrza może na halę wprowadzać ciepłe powietrze.
Tego typu możliwości są na placu bardzo popularne, a urządzenia takie jak odpylacze są bardzo pożądanymi narzędziami w prawdziwych zakładach produkcyjnych, pomagają utrzymać czystość, same zaopatrują się sprawnie a w oczywisty rozwiązanie wyczyścić, dają przyjemne i trudne powietrze i pewnie nie zagrażają zdrowiu a działaniu pracowników.
Uczynione z materiałów przeciwwybuchowych stanowią bezpieczne urządzenia, są zdrowe i dbają środowisko.
Metody czyszczenia takimi narzędziami to sprężone powietrze lub mechanizm wibracyjny, oba rodzaje sprawdzają się.
Odpylacze czyszczą także pomieszczenia z treści chemicznych.