Znajomosc funkcjonowania administracji publicznej

Kiedy rozpoczynamy książkę z enova system, zawsze posiadamy już o nim jedno dane oraz wyrobione zdanie. A jako zatem jest z dowolnym nowym doświadczeniem, mamy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, kiedy na ślepo staramy się wejść do końca, błądząc w zakamarkach struktury, o której nie mamy pojęcia. Wchodzimy w coraz nowe pułapki i zapalamy się w ścisłe i naturalne zaułki.

Zbieranie wiedzy Jak dość się porozbijamy na ślepo i stosujemy rozpoznawać zagrożenia, chodzimy na okres świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników lub innego przewodnictwa. Zbieramy informację i krok po kroku, staramy się przynosić ją w bycie. Bardzo wygodny etap. Podejmujemy się utartymi ścieżkami, razem z określonymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle kupujemy kolejną informację także od czasu do czasu trwa próba wykorzystania jej. Zaliczamy wpadki i znów trzeba wrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość dokładnie w pogoni za informacją. Powtarzamy zwłaszcza też też błędy, zdobywamy poznania i przeskakujemy na kolejny etap. Przez ciągłe powtarzanie wpadamy w praktykę i nabieramy nieświadomej umiejętności. Wszystko w tym sezonie idzie jak po maśle. Swoja nauka jest coraz większa. Nie boimy się poważnych wyzwań. Bywa, że i mocną radą możemy wykonywać maluczkim. Taka pewność w nas żyje. Lecz są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga dalej nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Nauki w jasnej postaci. Biegłości i pewności absolutnej. Tak są wszystkie procesy poznawcze niepołączone z naszymi umiejętnościami. Procesy, jakich nie stosuje się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak te się dzieje z planem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca popularne natomiast te zwykłe też. Także gdy od wszystkiego narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest oczywiście to, że potrafimy stanowić na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu uznawana jest ciągle nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich pojęć jak "rewolucja". Cokolwiek są na rzeczy, dowiemy się, biorąc system w bycie i używając go, aż do uzyskania mistrzostwa.