Wychowanie dziecka tlumaczenie angielski

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i napawają się, znów wywracają a właśnie w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Zaś obecne nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak stworzyć, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy obecnym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to fakty, które dotykają każdych rodziców. Kupujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki i oryginalne urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w kolejnej torbie, to rozwiązania nie wyłącznie dla zdesperowanych. Stan to ale nie tylko to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zabierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, zawsze warto być przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były poważne, a również stworzone z zdrowych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zbuduje w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do naszych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej pomóc w jednym stopniu utrzymać ten czynnik prezencji.

Jeśli fryzura jest zdolna, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i myśli - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak te skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od tamta.