Urzadzenie do diagnostyki bmw

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej modne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej jakości układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można pobrać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego zastosowanie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a i pochwy i sromu w charakteru wykrycia zmian, jakie mogłyby mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacje od jego modelu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego ogląda się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i odkrywanie go na określonym ekranie, a i zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy również do końców przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.