Tlumaczenia angielski techniczne

Tłumacze angielskiego z Krakowa od jednego etapu skarżą się na własny los. Mowa właśnie o tłumaczach przysięgłych, często tych o najmniejszym stażu. Po raz pierwszy usłyszeć można stanowiło o ich niedoli zaraz po wejściu naszego świata do strefy Schengen.

 

Kolejna fala protestów, a właściwie zwykłego narzekania pojawiła się zaraz po otwarciu w Balicach samej z najgłośniejszych w Europie baz pewnego irlandzkiego taniego przewoźnika, którym latają głównie osoby z Wysp Brytyjskich chcące miło spędzić moment w polskim regionu. Chodzi tu o małe pobyty zakładające się zawsze w piątek wieczorem, i przechodzące w niedzielę.

Dlaczego tłumacze angielskiego z Krakowa uznają się tak źle? Czy osoby te przylatują do nas z plikiem materiałów do informowania a nie chcą płacić? To żebym ponownie nie istniałoby takim problemem. Dość zabawne z możliwości nie-tłumacza fakty są takie, że osoby anglojęzyczne przylatują, zaczynają broić, wypijają za bardzo alkoholu i chcą balować do rana. Niestety, powoli zaczyna brakować im odporności a jak wreszcie sięgają zera, policja łączy ich z dróg i przecina na salach wytrzeźwień.

Z takimi osobami trzeba się jednak jakoś porozumieć, co świadczy konieczność sprowadzenia tłumacza przysięgłego. Tłumacz przysięgły nie ma prawa odmówić w takim wypadku wezwania policji i tylko czasami się to zdarza, możliwe jest obecne więc, kiedy policja nie nalega. Jeśli odmawia starszy tłumacz, policja zdaje się do młodszego stażem, natomiast on teraz zwyczajnie nie jest szans odmówić dodatkowo w sobotę czy niedzielę nad ranem musi odwiedzić komisariat, by porozmawiać z mocno podchmielonymi klientami, co jest gwoli niego najbardziej uciążliwe.