Sukces gastronomii tkwi w odpowiednim wyposazeniu

obudowa wzmocnionaZobacz opis w pdf

Gastronomia jest ważną dziedziną życia społecznego, jak i gospodarczego. Jest dziedziną nieustannie się rozwijającą. Nie straci ten, kto zainwestuje w branżę gastronomiczną, gdyż należy ona do tych, które zawsze będą cieszyć się zainteresowaniem klientów. Aby sprawnie funkcjonował lokal gastronomiczny musi posiadać odpowiednie zaplecze kuchenne, czyli być wyposażony w odpowiedni sprzęt gastronomiczny.

Przygotowanie posiłków

Wśród ofert tego asortymentu można znaleźć wyposażenie do wielkiego i ekskluzywnego lokalu restauracyjnego, czy hotelowego, jak i do cukierni, stołówek, kawiarenek, czy barów. Bogata oferta zawiera również urządzenia gastronomiczne, które znakomicie sprawdzą się w gospodarstwach jednorodzinnych. Maszyny gastronomiczne są to urządzenia, które służą do przygotowywania różnorodnych posiłków.  Zastosowanie ich w kuchni znacznie skraca czas przygotowywania danego dania. Ma to ogromne znaczenie w branży gastronomicznej, gdyż żaden klient nie lubi długo czekać na zamówienie. Dlatego tym bardziej warto wyposażyć zaplecze kuchenne w niezbędne urządzenia gastronomiczne.

maszyny gastronomiczne 

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/krajalnica_do_pieczywa_wolnostojaca_wkp-d45130.jpg

Najczęściej używane maszyny gastronomiczne

Do najczęściej używanych należą roboty wielofunkcyjne. Urządzenia te posiadają wiele funkcji, dzięki czemu możemy przygotować bardzo różniące się od siebie potrawy. Co ułatwia życie, skraca czas i oszczędza energię. Roboty wielofunkcyjne mogą mieć zastosowanie we wszystkich rodzajach gastronomii. Począwszy od największych lokali do gospodarstw indywidualnych. Do innych stosowanych w gastronomi urządzeń należą: krajalnice, piekarniki, zmywarki, szatkownice, roboty kuchenne, blendery, maszynki do mielenia mięsa, miksery, grylle, gofrownice, ekspresy, młynki, piece do pizzy i wiele innych. Wszystkie maszyny gastronomiczne mają jedno zadanie, a mianowicie zaoszczędzić czas przyrządzania posiłków oraz pomóc w przygotowaniu smacznych potraw. I to niezależnie od tego, czy jest to duża kuchnia elektryczna, czy mały imbryk elektryczny. Nieważne też, czy dotyczy to luksusowego hotelu, wielkiej restauracji, czy niewielkiego gospodarstwa domowego. W każdym przypadku urządzenia techniczne mają służyć człowiekowi.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl