Starania o zajscie w ciaze

W momencie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest nudnym polowaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i przygotowały go, by jak najszybciej powiadomić grupę i partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich postępowanie jest bowiem bardzo popularne. Polega na wykryciu hormony HCG (produkowanego w sukcesie wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle poręczne w kadrze a dodatkowo bardzo przyjemne, dlatego należy je łączyć zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak wszystkich nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy stosować po upływie terminu ważności. Wtedy gdyż jego pozycje potrafią być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na koniec testu ciążowego nie właśnie jego ważne zrobienie i odczekany czas z momentu ewentualnego zapłodnienia. Ważne są i choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sytuacji powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bowiem w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do jakiej tak rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego sprawieniu, wyszedł ujemny. Potrafi więc świadczyć, że doszło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ najprawdopodobniej stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można stwierdzić ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby stanowić poważniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy dbać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne również dla większej pewności należy udać się do specjalistę i zrobić dodatkowe badania. Jednakże w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą zajść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.