Sprzedaz bez kasy fiskalnej jest mozliwa

W dzisiejszych czasach mamy bardzo rozwiniętą sprzedaż. Możemy kupić praktycznie wszystko i to kiedy chcemy. Nie trzeba już stać w kolejkach po mięso z zapytaniem w głowie, czy to mięso w ogóle dostaniemy. Nie trzeba też mieć kartek na produkty. A obsługujące panie nie zapisują sprzedaży na kartce.

Sprzedaż bez kasy

Zamiast ręcznego notowania w sklepach znajdują się kasy fiskalne. Dzięki nim pani kasjerka nabija produktu i drukuje paragon. Jest to niezwykle ważne, gdyż wszystkie produkty obarczone są podatkiem. Jeżeli więc dany produkt zostanie nabity na kasę fiskalną, właściciel sklepu rozlicza się później z urzędem skarbowym. Kasy fiskalne elzab pozwalają rejestrować sprzedaż. Ważne jest również wydanie paragonu z tego urządzenia klientowi. Jest to jedyny dowód na to, że zakupy zostały zarejestrowane za pomocą kasy fiskalnej.
Dlaczego jest to tak ważne? Otóż sprzedaż bez kasy fiskalnej jest zakazana. Oznacza to tylko tyle, że właściciel, który nie zarejestrował sprzedaży zabrał pieniążki z danej transakcji wyłącznie dla siebie. Postanowił nie zapłacić za nie podatku. A to jest zakazane i jest to oszustwem.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/kasa_fiskalna_novitus_mala_plus_e/Novitus MAŁA PLUS E - kasa fiskalna Polkas Kraków

Kasy fiskalne elzab

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_elzab_mini_e_2.jpg

Zwolnienie z obowiązku posiadania kasy

Są jednak przypadki, w których można zostać zwolnionym z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Należy jednak pamiętać, że przypadki te są bardzo rzadkie. Przykładowo, zwolnieni są przedsiębiorcy, którzy w danym roku rozpoczynają działalność gospodarczą, jednak tylko do momentu, w którym sprzedaż na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej nie przekroczy 20 tys. zł. Zwolnieni z posiadania kasy fiskalnej są również usługodawcy oferujący usługi z zakresu edukacji (z wyłączeniem kursów tańca i zajęć sportowych i rekreacyjnych) oraz sprzedawcy biletów lotniczych. Zwolnienia dotyczą również usług telekomunikacyjnych finansowych i ubezpieczeniowych.
Powyższe przykłady świadczą o tym, że zwolnienia z posiadania kasy fiskalnej są możliwe. Są to jednak tylko przykłady i zapewne istnieją jeszcze inne przypadki zwolnień. Należy pamiętać, że w innych przypadkach sprzedaż bez kasy fiskalnej jest zakazana, i grożą za to wysokie kary. Możemy również spodziewać się kontroli z urzędu skarbowego w celu sprawdzenia czy sprzedaż jest rejestrowana.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl