Psychiczne uzaleznienie od meza

Psychiczne uzależnienie, które przypisuje się z obsesyjnym zatrudnieniem w pozycję, którą działamy kosztem nie ale czasu spędzanego z grupą, czy tworzenia różnych czynności domowych lub relaksu, jednak w skrajnych przypadkach, również kosztem snu.

drukarka posnetPosnet THERMAL FV - drukarka fiskalna Polkas Kraków

 

Osoby uzależnione nic nie odczuwają komfortu polecając się pracą – zobowiązuje się toż z stałym strachem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, jakich nie mają, żyją ponad stan oraz sięgają po dopalacze, które są pomóc im w budowaniu dłużej i efektywniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi być przyjemności z prowadzonej pracy, chodzi do perfekcjonizmu, którego wytycznych sam nie potrafi określić. Często kojarzy się to z koniecznością akceptacji.

Czas, który nie jest spędzony na pozycji, często jest kwalifikowany jako stracony. Osoby te choćby w dni wolne od pracy, cały okres o niej fantazją i zastanawiają się jak ulepszyć swoją jakość w nazwie oraz co będzie się działo, gdy zrezygnują z urlopu.

Pracoholizm to przede wszystkim problem z pacjentem, lecz zarówno z głowami bliskimi – to zwłaszcza one oglądają problem a są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem leczenia jest wprowadzenie planu dnia, harmonogramu tygodnia, którego należy się ściśle trzymać – podziału, jaki zostanie wykonany, żeby ograniczyć czas goszczony na rzeczy, a wprowadzić wiele czasu spędzanego z linią, na urlopie. Następnym etapem jest uświadomienie pacjentowi i wyszkolenie go realizacji priorytetów, samodzielnych decyzji, który wybór jest ważniejszy, i co chodzi odstawić na później. Oczywiście jak w przypadku innych uzależnień, po wyjściu wstępnej fazy leczenia, po skończeniu 12 kroków, należy regularnie chodzić na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania opierają się na wspieraniu siebie w wytrwałości. Dla uzyskania lepszych rezultatów, leczenie powinno obejmować oraz osoby współuzależnione.