Pakowarka prozniowa do ubran

Pakowarka próżniowa jest do szczelnego zamknięcia produktu w dedykowanym pojemniku, zwykle foliowym opakowaniu, po uprzednim odessaniu z niego powietrza.
Pakowanie próżniowe zezwala na dłuższe zachowanie świeżości zapakowanych produktów dzięki ograniczeniu do minimum rozwoju bakterii oraz pleśni. Jedzenie włożone w współczesny metoda może stanowić nawet kilkukrotnie trwalsze niż w wypadku zastosowania innych form pakowania.

Na placu jest widocznych kilka sposobów pakowarek próżniowych, przynajmniej ich użycie jest odpowiednie, występują duże rozbieżności w procesie pakowania.
Pakowarka komorowa – po umieszczeniu artykułu w ostatnim opakowaniu wewnątrz komory jest w niej wytworzona próżnia. W trakcie tego procesu reszki powietrza są wypchnięte z opakowania. Po skończeniu procesu następuje zgrzanie otworu. Pakowarki komorowe leżą w drugich rozmiarach z małych aż po urządzenia dwukomorowe, zwiększające wydajność pakowania. Ten sposób maszyn ceniony jest przede każdym ze powodu na niewielkie koszty obsługi i prostotę i energia używania. Wykorzystywane przede wszystkim w przemyśle żywieniowym oraz handlu.
Pakowarka listwowa – w przeciwieństwie do pakowarek komorowych pakowany produkt pozostaje poza urządzeniem. Próżnię dostaje się poprzez użycie specjalnej folii oraz umieszczenie otworu worka, tak aby produkt został jak dobrze zamknięty, w urządzenia. Niewielkie, w zderzeniu z pakowarką komorową, rozmiary oraz wielka mobilność są niewątpliwymi zaletami tego typu urządzeń. Jednakże konieczność zakupu specjalnej folii znacząco zwiększa koszty eksploatacji. Wykorzystywana szczególnie w przemyśle spożywczym tam gdzie są produkty o oryginalnych kształtach np, dziczyzna.
Opakowania – w sukcesu pakowarek komorowych wybór rodzaju folii nie jest naprawdę ogromnego znaczenia gdy w przypadku listwowych. Pierwszy rodzaj maszyn pracuje przede wszystkim na popularnych i szybko dostępnych foliach gładkich. Drugi rodzaj pakowarek wymaga użycia folii moletowanej.