Ochrona przeciwwybuchowa atex

Przestrzenie takie jak fabryki środków chemicznych, stacje benzynowe, lotniska czy stocznie, są miejscami zagrożonymi wybuchem. Istnieje właściwie ze względu na złe mieszaniny substancji w sytuacji gazowej czy parowej albo mgielnej. Pożar i eksplozja może wydarzyć się na skutek działania łuku elektrycznego lub iskry.

 

kasy fiskalne tanioDobre i sprawdzone kasy fiskalne - sklep internetowy Polkas Kraków

Nie trudno się domyślić jak szerokie straty materialne przynosi takie zdarzenie, lecz oczywiście zagrożone jest dodatkowo istnienie oraz zdrowie ludzi, którzy dostawali się w dziedzinie w sezonie wybuchu. A właśnie szerokie znaczenie jest gwarantowana ochrona przeciwwybuchowa używana na takich obszarach (explosion protection).

Obudowy do komponentów elektrycznych.

Rozwiązania dla przemysłu, które eliminują zagrożenie to obudowy dla komponentów elektrycznych. Ich wykonania proszą nie tylko względy bezpieczeństwa, ale jeszcze przepisy. Obudowy widoczne w transakcji są oferowane klientom w formatach standardowych, a można również zamówić produkty niestandardowe. Obudowy mogą być sporządzone ze stali, poliestru lub aluminium. Produkty stalowe mogą stanowić zbudowane zarówno ze pewni nierdzewnej, jak i pomalowane farbą proszkową. Dzięki temuż ważna dopasować ich kształt i do estetyki pomieszczenia. Dla wyjątkowo chcącego środowiska przeznaczone są obudowy poliestrowe. Wykonane są z materiału wzmacnianego włóknem szklanym z dodatkiem grafitu. Dzięki temu cząstki, mogące spowodować do wybuchu nie dodają się nie ich wielkości. Detale z aluminium przedstawiają się lekkością. Potrafią stanowić oferowane jako ważne lub urządzone w komponenty. Wybierając artykuły do strefy zagrożonej wybuchem, warto przemieszczać się przede całym ich wielką klasą oraz należy dobrze sprawdzić, czy mają wszystkie atesty i certyfikaty, których pragną przepisy.