Nowe oblicze gastronomii

Nowe technologie zagościły na stałe w każdej sferze życia. Komputery są obecnie nieodłącznym narzędziem w niemal każdej branży: w urzędach, archiwach, nawet w gastronomii. Czasy kiedy kelner zapisywał na kartce zamówienie dla kucharzy odeszły bezpowrotnie. Terminale pos z ekranem dotykowym w dzisiejszych czasach są normą w niemal każdej restauracji.

Udogodnienia

Posiadanie posa jest bardzo dużym udogodnieniem, znacznie przyśpieszającym pracę w branży, w której czas jest bardzo istotny. Po przyjęciu od klienta zamówienia na danie, kelner wprowadzając je do terminala ma pewność, że wybrane pozycje przekazane zostały obsłudze kuchni. Nie musi udawać się na zaplecze w celu weryfikacji, wszystkie informacje i sugestie wprowadza do terminala. Dzięki temu zyskuje kilka minut, które może wykorzystać na obsługę kolejnych gości lokalu.

Terminale pos

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/terminal_posiflex_pos_ks-7215__windows_pos_ready_2.jpg

Tablety

Nowością na polskim rynku, na którą decyduje się coraz więcej restauratorów, są przenośne posy, w postaci tabletów. Dzięki nim, już przy stoliku kelner wprowadza zamawiane potrawy, co pozwala uniknąć pomyłek i ograniczyć szansę nieporozumień do absolutnego minimum. Bowiem część kelnerów, nie zaopatrzonych w przenośnego posa zapamiętuje zamówienie, nie zapisując go na kartce. W takiej sytuacji, nawet przy najlepiej wyćwiczonej pamięci, może dojść do błędu.

Terminal gastronomiczny

W raz z rozwojem technologii i zwiększeniem popytu na nią, tego typu usługi z roku na rok są tańsze. Obecnie, każdy inwestujący w nowo otwarty lokal, koszt montażu posa wpisuje w początkowy budżet. Dodatkowo jest w czym wybierać, bowiem na rynku jest już kilka firm wyspecjalizowanych w obsłudze terminali gastronomicznych. Gdy restaurator zdecyduje się na wdrożenie owego systemu do swojego lokalu, może umówić się na rozmowę z przedstawicielami kilku firm. Po porównaniu ofert wybierze dla siebie najatrakcyjniejszą.

Świat idzie na przód, warto iść z duchem czasu, bowiem inwestycja w nowinki technologiczne zawsze się zwraca.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl