Naprawa kasy fiskalnej przez autoryzowany serwis

Kasy elzab to urządzenia niezbędne w każdym przedsiębiorstwie prowadzącym sprzedaż. Niezależnie czy jest to mały sklepik, czy ogromny hipermarket. Od niedawna urządzenia fiskalne wymagane są także w salonach fryzjerskich czy innych punktach usługowych. Niewątpliwie wynika to z przepisów obecnie obowiązującego prawa. Dodatkowo obowiązek ten przyniesie spory dochód do budżetu państwa.

Usterka kasy

Kasa fiskalna służy nie tylko do wydawania paragonów, na którym możemy sprawdzić produkty, które kupiliśmy oraz ich poszczególne ceny. Jej głównym celem jest rejestrowanie obrotów handlowych punktu usługowego. Usterka lub niepoprawne działanie kasy to wielki problem dla każdej firmy handlowej, ponieważ sprzedaż w tym momencie jest właściwie niemożliwa. Naprawa kasy fiskalnej w  to kluczowa sprawa. Im będzie szybciej wykonana, tym szybciej handel może być wznowiony. Zajmują się tym specjalne serwisy, które posiadają uregulowane prawnie zezwolenia. Ingerencja w kasę przez nieupoważnioną osobę jest niezgodne z prawem i po wyjściu na jaw takiego procederu, przedsiębiorstwu grozi wysoka kara lub odebranie zezwolenia na prowadzenie handlu. Ingerując w działanie kasy fiskalnej, możliwe byłoby fałszowanie rejestru.

kasy elzab

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_elzab_mini_e.jpg

Jak działa serwis?

Naprawa kasy fiskalnej przez autoryzowany serwis jest jak najbardziej bezpieczna, a przedsiębiorstwo jest “kryte” poprzez założenie plomb oraz wystawienie dokumentów serwisowych. Serwisy te działają bardzo szybko, dzięki czemu sprzedaż jest możliwa już po kilku godzinach. Najczęściej naprawa odbywa się u klienta, czyli w punkcie handlowym. Z punktu widzenia technicznego nie jest to trudna operacja. Budowa kasy fiskalnej nie jest skomplikowana, pomimo tego, że zbudowana jest z wielu elektronicznych podzespołów. Koszty naprawy nie zrujnują na pewno budżetu. Poza opłatą za serwis musimy najczęściej zapłacić również za przyjazd serwisanta do naszego sklepu czy salonu. Cała operacja naprawy nie wyniesie z pewnością więcej niż kilkaset złotych.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl