Mikroskop szkolny 600xlustro

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki mebel będzie nam potrzebny. Oprócz różnego typie szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście chciałoby nam na tym, aby stanowiło ich jako dobrze, bo działania z ich przeznaczeniem bardzo podobają się młodym i stanowią jednego sposobie innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo zapoznało się z bliskim zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w własnej specyfikacji pokazali nie tylko część potrzebnego sprzętu, lecz jeszcze wymieniliśmy mikroskopy danej firmy. Wiedzieliśmy, że wydaje ona sprzęt wysokiej jakości, ale niestety ważniejszy od innych widocznych na zbytu. A tegoż właśnie dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że ważna przecież kupić sprzęt w doskonalszej cenie. My z serii nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie znają się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy tak łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę i szybko szkoda gotowa. A jeżeli siedzieli na sprzęcie lepszej firmy, wynosili z niej gwarancję również na zniszczenia mechaniczne, dokładnie w ograniczonym zakresie, jednak lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze atuty i wreszcie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o jakie wnioskowaliśmy. Z nowym zamówieniem nie było bliskich problemów, zatem szybko wysłaliśmy listę potrzebnych sprawie do firmy a czekaliśmy na przesyłkę. Po jej otrzymaniu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i potem zaczęliśmy wyposażać pracownię. Już po paru dniach ważna było skorzystać z różnych sytuacji. Mikroskopy zrobiły popularność wśród naszych uczniów. Na wszystkiej lekcji dzieciaki dopytywały, czy rzeczywistość będzie ważna wykorzystać ten sprzęt i czy można coś sobie szybko obejrzeć.
Wykazałoby się, że wybrany przez nas sprzęt ma się doskonale, nie kładzie się, a ewentualne drobne uszkodzenia można już naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.