Letnie orzezwienie drink

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie konsultują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub same kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na ciekawe napoje tego typu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze warto pokazać się tworzyć je samemu. Stanowi obecne nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale również większe. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można kupić o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najpopularniejszych produktów na targu. Otrzymany napój jest przyjemny, smaczny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można stosować jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem koktajlu stanowi ten o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i proste na jakimkolwiek stoisku. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niezwykła forma będzie dobrym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i gotowe wyniki to dotychczas nie wszystko. Powinien posiadać prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest mnóstwo takich produktów i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który najlepiej zaspokoi swoje wymagania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyczyni się nie tylko do deserów owocowych, ale więcej na model do wykonywania mrożonej kawy.