Kontrola kasy fiskalnej przez urzad skarbowy

Jak wygląda kontrola kasy fiskalnej elzab jota e? Niewątpliwie kontroler z tak zwanej skarbówki tak łatwo nie zadowoli informacją, iż kasa fiskalna faktycznie jest w firmie i że z całą pewnością jest używana. Trzeba jasno tu stwierdzić, że w jego gestii leży sprawdzenie stanu technicznego tegoż urządzenia rejestrującego. W jego obowiązkach leży też swoisty atest ogólnej jakości obsługi. Kontrolera interesują też książki serwisowe oraz raporty. Pracownik Urzędu Skarbowego może też zweryfikować prawidłowość zaprogramowania kasy. Uczyni to za pomocą zwykłego przeczytania wydrukowanego paragonu.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/comarch_retail/

Co kontroler sprawdza?

Rozmaici przedsiębiorcy – i ci handlujący towarem i ci sprzedający zróżnicowane usługi swym klientom detalicznym muszą mieć na uwadze możliwość pojawienia się kontrolerów z Urzędu Skarbowego. W zasadzie każdy właściciel firmy może spotkać się z taką kontrolą. Pracownik dokonujący kontroli w pierwszym rzędzie będzie chciał sprawdzić, czy w ogóle posiadamy jakąkolwiek kasę fiskalną. Interesować będzie go też i to, czy jest ona zarejestrowana. Z oczywistych powodów ważne też będzie dla niego (dla kontrolera), czy naprawdę tej kasy używamy, czy jest to jedynie zwykła fikcja. Kontroler może też sprawdzić niejako samo urządzenie. W jaki sposób najlepiej przygotować się do ewentualności takiej kontroli?

elzab jota e

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_elzab_jota_e.jpg

Obsługa klienta

Pamiętajmy, że niewątpliwie istotne dla kontrolera to, czy aby na pewno wydajemy klientom paragony. Czy przyjmujemy potencjalne reklamacje lub zwroty? Musimy też tu sobie od razu uzmysłowić, iż kontroler może powierzchownie wyglądać na zupełnie zwykłego klienta. Ma to na celu sprawdzenie, jak na co dzień zachowujemy się w takich sytuacjach, czyli w stosunku do przeciętnych, statystycznych klientów. Dobrym nawykiem jest więc rzetelna i profesjonalna obsługa nabywców (towarów lub usług). Chodzi tu przede wszystkim o regularne i automatyczne wydawanie paragonów. Wówczas nie będziemy musieli się zastanawiać: czy to zwykły klient czy tajniak ze skarbówki.

Z pewnością urzędnik zweryfikuje, czy rzeczywiście nasza kasa fiskalna jest w – niebudzącym wątpliwości – przyzwoitym stanie technicznym. Zapewne zwróci też uwagę na plomby (czy są nienaruszone?) oraz na numer ewidencyjny urządzenia.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl