Komputeryzacja w medycynie

Często możemy zaobserwować w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w perspektywie nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i fizycznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie wprowadza się w długich marketach i sklepach przylegających do sieci sklepów.

Istnieje w nich znacznie asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy i zajmowane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak jednak ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, gdy mamy do działania z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formie gdy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a gdy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na parę czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na wszelkim pojedynczym produkcie. W formie jeśli tego wyboru jest niewiele, nie ma przy tym mnóstwo pracy, i szybko jest upilnować wszelkie koleje w kraju ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, więc musi wykorzystywać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i wykorzystywania jej przy każdej transakcji, jest doskonały wybór co do guście kasy. W sukcesie malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, oraz jest twardy w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez duży godzina nie ulegną one zmianie.