Kasa fiskalna w sklepie

Bardzo często słyszymy o akcjach, które mają na celu uświadamianie ludzi, że należy zabierać ze sklepu paragon. Jednak dla przeciętnego zjadacza chleba ten paragon lub jego brak nie ma najmniejszego znaczenia. Przecież zapłaci za zakupy tyle samo, niezależnie od tego czy weźmie paragon czy nie. Jednak dla tej drugiej strony, czyli sprzedawcy, a właściwie to właściciela sklepu, to ogromna różnica. Wydanie paragonu sprawia, że zakup klienta rozliczany jest z Urzędem Skarbowym.

Obowiązek wydania paragonu

Jednak jeżeli tego paragonu nie wyda, zaoszczędzi na tym, gdyż nie będzie tego zakupu rozliczał, a całe pieniążki wydane przez klienta trafią do jego kieszeni. Ta druga opcja nie jest legalna i uczciwa. Stąd obowiązek, że kasa fiskalna w sklepie musi się znajdować. Ba, na tą kasę należy nabijać wszystkie zakupy dokonywane przez klientów i koniecznie wydać paragon klientowi. Może zdarzyć się, że do sklepu na zakupy przyjdzie kontrola z Urzędu Skarbowego nie ujawniając się przy tym, a w momencie kiedy nie wydamy paragonu, lub co gorsza nie nabijemy zakupów niezwłocznie na kasę będziemy mieli ogromne problemy. Grozi za to bardzo wysoka kara finansowa, nie tylko dla właściciela sklepu, ale również dla sprzedawcy. Dlatego należy pamiętać, że pracując w sklepie, dotyczy nas obowiązek nabijania na kasę, nawet gdyby właściciel był nieuczciwy i kazał robić inaczej. W razie kontroli to sprzedawca również będzie ponosił karę za nieuczciwe zachowanie.

kasa fiskalna sklep

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_sharp_er-a277ps.jpg

Unikanie podatku

Zakładając więc sklep, należy wiedzieć, że musi znajdować się w nim kasa fiskalna. Kasa fiskalna w sklepie jest tak konieczna, jak towar, który będziemy sprzedawać. Bez jednego jak i bez drugiego sklep nie może istnieć. Im więcej zarejestrowanych paragonów w danym sklepie, tym większe zarobki sklepu, a co a tym idzie więcej podatku do zapłacenia. Jednak to nie może być wytłumaczenie za brak nabijanych paragonów. Podatki płaci każdy i każdy rozlicza się z Urzędem Skarbowym. I naprawdę podatki za zarobki nie są tak wysokie, jak ewentualna kara za nienabijanie na kasę fiskalną. To naprawdę wysokie sumy kar pieniężnych, więc nie warto ryzykować. Możemy stracić na tym naprawdę dużo więcej, niż płacąc podatek.

Wybór odpowiedniej kasy

Ważne jest też, aby kasa fiskalna była odpowiednia do naszego sklepu, gdyż wybór kas fiskalnych jest szeroki. Istnieją przeróżne kasy fiskalne. Odpowiednią wybierzemy uwzględniając rodzaj i wielkość sklepu, który będziemy prowadzić. Jeżeli sklep będzie miał więcej sprzedawców, konieczne jest więcej stanowisk kasowych a co za tym idzie więcej kas fiskalnych. W celu znalezienia odpowiedniego urządzenia fiskalnego, warto poszukać w internecie różnorodnych opinii, wpisując w wyszukiwarkę hasło “kasa fiskalna sklep“.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl