Kasa fiskalna kst

pos gastronomiaProgram GASTRO POS Polkas Kraków

Sprzedawcy mają obawy i dbania dotyczące kasy fiskalnej. Nie zawsze wszystko idzie po polskiej świadomości a oczywiście, jakbyśmy chcieli. Kasa finansowa to bowiem maszyna – urządzenie elektroniczne, które czasem zawodzi.

Faktura
Zanim przyzwyczaimy się do sprzedaży na kwocie, też mija mało czasu. Choć przyznać należy, że dania służą za nas ogrom pracy. Sczytują kody kreskowe, a wtedy drukują paragon bądź te fakturę. No właśnie…paragon czy faktura? Rzecz polecało się błaha i mała, a lecz nie do kraju właściwie jest. Zadawać potrafimy sobie bowiem pytania, co dać klientowi paragon drukowany na kwocie fiskalnej, lub i fakturę. Specjaliści spiesza z uwagą – mówią, że należy wystawić paragon, ale dać klientowi fakturę. Co ważne wystawienie faktury dla panie fizycznej, jaka nie prowadzi działalności gospodarczej bądź także dla rolnika ryczałtowego nie zwalnia sprzedawcy z obowiązku zarejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Przecież użytkownik może zażądać wystawienia faktury – wtedy wpłaca mu się jej oryginał faktury.

Paragon
Co to z paragonem? Otóż paragon fiskalny łączy się do ostatniego egzemplarza faktury, który bywa w dokumentacji podatnika. w obecny technologia unikniemy podwójnej płatności podatku za daną sprzedaż. Paragon jest symbolem sprzedaży. Paragon drukowany na kasie fiskalnej często jest wytwarzany, z potrzebą o wystawienie faktury. Jest wtedy w wielu przypadkach także podstawa do reklamowania produktu, który objawił się być zły, bądź same po prostu nie spełnia wymagań klienta. Paragon jest przeważnie także gwarancją. Wbrew pozorom ten segment papieru – wydruku z polskiej kasy, to niesłychanie istotny dokument. Drukarki fiskalne elzab są w mieszkanie wydrukować zarówno paragon jak i fakturę.
Często bagatelizujemy paragon, gdzieś go zmieniamy. A w terminie, jeśli jest wówczas kup czegoś wartościowego, warto o paragonie mieć i wiedzieć, gdzie się go zawiera. Śmiałam się z dużo osób, wprowadzających do portfela z skutecznym namaszczeniem paragony. Ale widziałam tez osoby dające paragon i mówiące, że produkt, który przed chwila w tym biznesie kupili – jest stary. Dla jednych zatem paragon jest symbolem, że dali za to, co mają w torbie, dla drugich to zasada do ostatniego, żeby zadbać o produkt.