Jak napisac artykul medyczny

Każda osoba zajmująca się teoretyczną stroną medycyny i zdrowia ma w swoim dorobku artykuł medyczny. Osoby znane w środowisku jako autorytety są stałymi autorami prac dla największych i najpopularniejszych pism naukowych. Dlaczego napisanie artykułu jest tak istotne?

Szybko rozwijająca się technologia i ogromny postęp w leczeniu rozmaitych chorób zmuszają badaczy do ciągłego zdobywania wiedzy i rozwijania dotychczasowych badań. Zagadnienia kilkanaście lat temu traktowane jako innowacyjne, obecnie zasługują jedynie na miano podstawowych lub bazowych w danej dziedzinie.

Jak zabrać się za pisanie artykułu?

Najlepiej zacząć od literatury zagranicznej. Tłumaczenie medyczne interesujących nas tematów można zlecić wykwalifikowanej osobie lub samemu dokształcić się w nauce języka obcego i zgłębić tematykę na zagranicznym gruncie. Z reguły amerykańska literatura jest najbogatsza w najciekawsze i najnowsze odkrycia medyczne, jednak znaczną ilość reprezentują też pisma azjatyckie czy europejskie. Do selekcjonowania interesujących nas tematów służą przeglądarki lub wyszukiwarki medyczne. Dzięki nim w kilka mikrosekund strona przeszukuje swoje bazy w celu znalezienia odpowiednich słów kluczowych. Po wstępnej analizie warto dodać więcej wyrazów związanych z naszym tematem. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić czasu i skuteczniej skupić się na artykule.

tłumaczenie medyczne

źródło: http://blog.lingualab.pl/wp-content/uploads/2016/05/2016.05.09_Rewolucyjna-rentgenowska-kamera-cyfrowa.jpg

Po zapoznaniu się z doniesieniami z literatury zagranicznej należy zebrać materiały krajowe oraz skoncentrować się na precyzyjnym sformułowaniu pracy. Badania powinny być przeprowadzone w placówce, w której pracujemy lub we współpracy z innym miejscem skupiającym osoby, które wezmą udział w projekcie.

Co powinien zawierać artykuł?

Artykuł koniecznie musi zawierać krótkie wprowadzenie do tematyki, wyjaśnienie przeprowadzonej analizy, jej wyniki oraz podsumowanie razem z wnioskami. Należy umieścić streszczenie, najlepiej także w języku obcym. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasz artykuł zostanie odebrany przez przedstawicieli różnych krajów.


Biuro Tłumaczeń Lingua Lab
Piastowska 8A, 30-211 Kraków
12 350 59 20
http://www.lingualab.pl