Hurtownia miesa krakow cennik

Ciało i wędliny siedzą na naszych stołach bardzo często. Gwarancją dobrego gustu jest otwarta jakość materiałów. Często przebywamy w długich kolejkach, żeby dostać zielone i doskonałe wyroby. Nie jednak jednak udaje nam się dostać właśnie to, co mieli kupić.

Sklepy zakładają się w takie towary, jakie są najczęściej podejmowane przez klientów. Jagnięcina czy baranina potrafi nie być wygodna od ręki, jeśli dotychczas było na nią niemało chętnych. Więc musimy zwrócić zamówienie u sprzedawcy, aby sprowadził odpowiedni produkt z hurtowni. No właśnie! Hurtownie dysponują bardzo większym wyborem, niż osiedlowe sklepy. Co takiego możemy odkryć w hurtowniach?

Przede wszystkim mięsa świeże, takie jak wieprzowina, wołowina, drób, cielęcina, dziczyzna, baranina i jagnięcina. Oprócz produktów młodych w hurtowni można uzyskać mięsa mrożone, a i wędliny i materiały mięsne, takie jak kabanosy, kiełbasy czy kaszanka. Przeważnie hurtownia posiada jeszcze w sprzedaży konserwy. Sklepy pokrywające się u hurtowników mają a do wyboru mnóstwo przeróżnych możliwości. Gęsi, kaczki, a nawet przepiórki, niegdyś mniej atrakcyjne, obecnie coraz częściej są zamawiane i mieszkają na określone w sklepowych lodówkach. To toż dzieje się z jagnięciną i cielęciną – nawet dyskonty wprowadzają je do swojej możliwości sklepowej.

Wędliny w hurtowni też bywają najróżniejsze. Można wybierać spośród wędlin cienkich, wędzonych, surowych, kanapkowych, kiełbas suchych, wielkich i małych, pasztetów, parówek czy salcesonów. Istnieją oraz też na wagę, i paczkowane. Bardzo częste są wyroby podrobowe, czyli kaszanki, metki, kiszki. Oprócz tego jakaś hurtownia zaopatruje sklepy w efekty regionalne. Na Śląsku taki produktem jest necówka – polędwiczka wieprzowa w klopsie z farszu mięsnego. Podlasie planuje własny kumpiak – surową, podsuszoną szynkę robioną z wszelkiego udźca wieprzowego. W Małopolsce króluje kiełbasa lisiecka – tradycyjna wędzona kiełbasa wieprzowa.

Hurtownia mięsa oferuje wiele bardzo produktów, niż standardowy osiedlowy sklep. Warto zapoznać się z wyborem hurtowni w domowej okolicy. Być może odnajdziemy coś ciekawego, co będzie można zamówić u naszego drogiego sprzedawcy w sklepie.