Gzie najlepiej kupic urzadzenie fiskalne

Gdzie kupić kasę fiskalną? Na początek bardzo ważna rada: Pamiętaj, że nie zawsze najtańsza oferta cenowa, okaże się najlepszym wyborem!

Zanim kupisz kasę

Wybierając miejsce, gdzie kupimy urządzenie fiskalne warto jest zapytać znajomych, czy mogą polecić jednostkę z usług, której skorzystali i są zadowoleni. Jeśli nasi znajomi nie mają kasy fiskalnej, następnym krokiem powinno być sprawdzenie, czy jednostka której ofertę wybraliśmy przedstawia na swojej stronie internetowej referencje wystawione przez producentów kas fiskalnych, z którymi współpracują. Zapewnia nam to gwarancję serwisu na wysokim poziomie, czy też przez konsumentów, którzy skorzystali z usług tej jednostki. Sprawdź także, czy firma zatrudnia minimum dwóch serwisantów, którzy posiadają uprawnienia do serwisowania urządzenia, jakie chcesz nabyć. Warto szukać zatem autoryzowanych dystrybutorów jak kasy fiskalne elzab kraków.

kasy fiskalne elzab kraków

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_elzab_mini_e_2.jpg

Na co zwrócić uwagę

Jeżeli chcesz prowadzić całodobową sprzedaż lub też świadczenie usług, dobrze jest wybrać taką jednostkę, która gwarantuje serwis całodobowy. Warto to sprawdzić kontaktując się telefonicznie np. w weekend na jeden z numerów serwisowych.

Raczej nie wybieraj jednostki, która dysponuje jedynie telefonami komórkowymi. Sprawdź zatem czy na stronie internetowej lub też wizytówce podany jest również telefon stacjonarny.

Kasa fiskalna nie jest typowym urządzeniem elektronicznym, takim jak telewizor czy komputer – nabywając kasę musisz kierować się nieco innymi kryteriami. Przede wszystkim wiedz o tym, że sprzedawcą tych urządzeń powinien być autoryzowany salon sprzedaży jak kasy fiskalne elzab kraków.

Dlaczego używana kasa to nie jest dobry pomysł

Nie daj się nabrać na używane kasy! Kupując kasę z drugiej ręki, wcale nie oszczędzasz, a przepłacasz. Zastanawiasz się jak to? Po pierwsze, tracisz prawo do ulgi z urzędu skarbowego, która zwykle wynosi aż 700 zł.

Po drugie, niezbędna będzie wymiana modułu fiskalnego, ponieważ w tym starym zawarty jest trwale numer NIP wcześniejszego właściciela. Koszt takiej wymiany to nawet kilkaset złotych. Oczywiście musisz też wziąć pod uwagę koszt kasy. Dobrej jakości, nową kasę z elektroniczną kopią paragonu dostaniesz już od tysiąca zł i będziesz mógł odliczyć ulgę – nowa kasa fiskalna jest zatem tańsza i z pewnością posłuży Ci dłużej niż używana.

Wybrany przez Ciebie autoryzowany salon zajmujący się sprzedażą kas jest także serwisem tych urządzeń. Zanim więc kupisz kasę fiskalną, zapytaj o dostępność serwisanta, gdyby doszło do awarii.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl