Gaszenie pozaru silnika elektrycznego

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Stanowi toż najczęstszy oraz dużo prestiżowy środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią decydują. Wybór środka gaśniczego zależy od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze doskonale konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszystkiego co mówi z wodą. Z zmian proszki gaśnicze mają najogromniejsze użycie. W relacji z posiadanego składu mogą stanowić wykorzystywane do gaszenia prawie całych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najwspanialszy jest dwutlenek węgla, ekonomiczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki a takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale spełnia swoje zadanie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

instalacje centralnego odkurzania

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne życie jak woda ma para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Zapewne być wprowadzana w wypadkach płonięcia tych tychże produktów. Zasadnicza różnica między parą i wodą liczy na ostatnim, że wodę można obracać w pewnym miejscu, a parę jedynie w oddzielnych mieszkaniach o kubaturze nie większej niż 500 metrów kwadratowych. W prawdziwszych mieszkaniach działanie pary oddaje się nieefektywne. Do dobrego gaszenia pożarów wskazana istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do nowych substancji, ale również podstawy ich polecania i dostarczania w rejon pożaru.