Fryzjer kasy fiskalne

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampania gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w około całych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze płacący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za usługą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w myśli kas fiskalnych zostało ustalono w utrzymanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezmiernie, a emerytowani lekarze zwolnią z kontynuowania działalności, z powodu trudności z obsługą kasy. Zarzuty okazały się chybione. Sprzedawcy kas biorą w przystępnej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, jak a szybkie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie można także pogodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest skomplikowana. Przykładem właśnie mogą być usługi medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kasie będzie uważał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest jedynie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata wymaga być dokonany przegląd kasy, przez upoważnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego prawa Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do kolejnych części zawodowych posiadających te narzędzia z ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi:
– prawników,
– księgowych,
– mechaników samochodowych,
– fryzjerów,
– kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Najprawdopodobniej w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz utrzymujący usługi na myśl osób fizycznych
nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów stanowi wówczas wyjątkowy środek na wojnę z białą przestrzenią w handlu i usługach.

Nasuwa się pytanie, lub w latach następnych również będzie ważna użyć z pomoce na zakup kasy. Obecnie wynosi ona 700 zł. Może spośród niej użyć wszystka osoba, która w tytule zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Albo będzie ważna wziąć spośród ostatniej pomocy w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.