Frezowanie cnc w kamieniu

strefa ex

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu i wymiaru, a też chropowatości innego rodzaju materiałom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie samą spośród najbardziej powszechnych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, które jest wiązane w moc przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To rzeczywiście do tej rady możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, iż podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Choć w relacje od urządzenia, na jakim pracujemy, potrafi się zdarzyć, iż urządzenie może także wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej spotyka się, że to dokładnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto mieć, że urządzenie, na jakim tworzymy wspomnianą operację określane jest frezarką. Teraz na rynku jest wiele rodzajów frezarek. Możemy doliczyć do nich frezarki stołowe, a jeszcze frezarki wspornikowe, do których należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a dodatkowo frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a dodatkowo nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Decydując się na obróbkę materiału metalowego należy przede wszystkim wybrać odpowiedni rodzaj obróbki ubytkowej. Stanowi ostatnie nadzwyczaj istotne, bo w zależności od struktury swego artykuły powinniśmy wybrać dobre parametry jego obróbki.