Filtr pylu

W wielu gałęziach przemysłu jesteśmy do działania z potrzebą odpylania pyłów, które stanowią mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Istnieją ostatnie zwykłe procesy powiązane z przeróbką węgla kamiennego, drewna w przemyśle drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w sektorze spożywczym, pyły organizujące w sektorze chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy jaki został zrobiony zgodnie z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych stanowimy w kolekcji narzędzia a wszelkie instalacje zrobione razem z podstawową dyrektywą 94/9WE ATEX. Potrafią być one przesadzane dla odpylania pyłów należących do klasy wybuchowości St1 i St2. Nasze układy filtracyjne mają kategorie 3D. Powoduje wtedy na tworzenie ich w dowolnym miejscu, która stanowi zdana do strefy niezagrożonej wybuchem jak również w okolicach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń mamy dwie główne metody:

Metoda tłumienia wybuchu Metoda ta stosuje systemy automatycznie odpowiadające na start ciśnienia wybuchowego i wyłączające w zarodku powstający wybuch. System jest wyposażony w czujniki ciśnienia, które wykrywają powstający wybuch, mówi go do centrali, która z kolei rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze środkiem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego zniesienia to tylko około 60 ms. Bardzo duże stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Zmniejsza się ona do wykorzystania wszelkiego rodzaju membran lub paneli dekompresyjnych, które wprowadzają ciśnienie wybuchu z ochranianego dania na zewnątrz. Tym środkiem, ciśnienie jakie jest w ochranianym urządzeniu zostanie skrócone do cen niestanowiącej zagrożenia. Używamy innego rodzaju wykonania techniczne membran: okrągłe lub prostokątne, płaskie lub wypukłe, zaopatrzone w czujnik zerwania bądź nie, zbudowane ze byliśmy węglowej lub kwasoodpornej. Z przyczyny na poziom płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, wskazane jest określenie strefy dużej w powierzchni obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w kraju konkretnej instalacji, wszystkie jej cech i elementy są stosowane w taki rodzaj, żeby one jedyne nie były przyczyną powstania źródła zapłonu pyłów.