Ewidencja sprzedazy akcji

Bardzo silny rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnorodnych funkcji, które nie tylko pozwalają na ewidencjonowanie sprzedaży, ale także ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas potrzebny na inwentaryzację, zezwalają na głęboką kontrolę pracy kasjera, jak i kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, posiadają one zarówno współpracować z wszelkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne przylegają do tanio bardziej niebezpiecznych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty i są tak złożoną konstrukcję.

Jakie posiadamy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w skrócie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane także kasami komputerowymi. Te dwa rodzaje kas cechuje kilka własny zakres możliwości, który jest pochodną ich parametrów technicznych. Mówiąc jak szybko, kasy ERC trzymają w kontakcie do kas POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i formie, a dodatkowo wyróżniają się ograniczoną świadomością i wgranym na stałe oprogramowaniem. Ważna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a czyli po paru latach użytkowania, nie jest już na niej stanowiska i łatwo kształtuje się do współpracy. Istnieje także jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC jesteśmy nadzieję podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w niniejszym także komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z zakresu programu komputerowego – do ostatniego obowiązkowa jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niskich poziomach także z małym zakresem funkcji. Istnieją ostatnie dania przeznaczone między innymi dla tych użytkowników, którzy dają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – mogą mało dużo, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a ponadto czytnik kodów zaś w współczesny ćwicz trochę zmienić ich formę. - kasy systemowe – stanowią wyposażenie większych przedsiębiorstw, w których istnieje dużo miejsc kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, które są dobrane do ewidencjonowania obrotów, a także realizacji kilku nowych funkcji, jakie są związane z magazynowaniem towarów, a więcej ich sprzedażą.