Dobra organizacji firmy transportowej

Organizacja pracy jest niezwykle istotnym elementem skuteczności w każdej firmie, w każdym zawodzie i w każdym przedsiębiorstwie. Nie ma znaczenia, jakiego typu jest to przedsiębiorstwo. Chaos nie jest ojcem sukcesu, a organizacja jego matką jest, oczywiście. Dlatego warto się nad tym zastanowić i wprowadzić takie rozwiązania.

Już dawno znaczenie dobrej organizacji zrozumiały firmy transportowe, które dysponują flotą i panowanie nad tą flotą jest niezbędne w ich pracy.

Gospodarka transportowa w firmie

Gospodarka transportowa w firmie wymaga bardzo precyzyjnych i określonych działań, których podejmowanie może okazać się niezwykle sukcesywne i niezwykle skuteczne.

Na czym polega zarządzanie flotą, jako przykład dobrego zarządzania firmą i wprowadzenie dobrej organizacji pracy?

Przede wszystkim jest to nadzorowanie pojazdów pod różnymi kątami, w różnych kategoriach, ale takie nadzorowanie, które pozwala na natychmiastowe działanie i natychmiastową reakcję.

Na początek, należy pilnować, które z aut są w trasie, a które znajdują się w bazie i nigdzie nie ruszają. To jest pierwsza i podstawowa kwestia. Po drugie, wiedząc, które auta są w trasie a które nie, można nadzorować je pod względem dyspozycyjności.

gospodarka transportowa w firmie

Monitoring, ubezpieczenie, przeglądy

Wszystkie auta powinny być monitorowane pod względem ich ubezpieczenia. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w samochodach a we flocie tym bardziej. Nie można pozwolić na to, żeby jakieś auto wyjechało w trasę bez aktualnego ubezpieczenia, albo takiego, które za chwilę wygasa.

Ważne również żeby też kontrolować przeglądy pojazdów. Aktualny przegląd jest tak samo obowiązkowy, jak aktualne ubezpieczenie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę ?

Trzeba też śledzić liczbę mandatów, które przyznawane są dla danego kierowcy i dla danego auta. Daje to bardzo wiele informacji. Kierowca, który przynosi dużo mandatów generuje koszty dla firmy i jeździ w nieekonomiczny sposób a to dodatkowe wydatki. Poza tym, przy takiej jeździe auto się bardziej zużywa i również pojawia się problem wydatków.

Widać więc, że odpowiednia wiedza, zgromadzona na bieżąco pozwala natychmiast reagować, pozwala natychmiast działać, a dzięki temu usprawnia się firmę, reaguje na generowane koszty a dalej pozwala również na ich redukcję. Nikt przecież nie chce nadmiernie wydawać pieniędzy.