Czy rozmiar kasy fiskalnej ma znaczenie

Co pewien czas poszerza się grono przedsiębiorców zobowiązanych do zakupu kasy fiskalnej. W grupie tej znajdują się nie tylko właściciele sklepów czy zakładów usługowych, ale też na przykład lekarze prowadzący własne gabinety.

Kasa dostosowana do potrzeb

Potrzeby osób wykonujących różne zawody są inne. Jedni wymagają od urządzenia, by umożliwiało przeprowadzanie jak najbardziej zaawansowanych operacji. Z kolei innym w zupełności wystarczy podstawowy zakres funkcji. W dzisiejszych czasach niektóre osoby, z racji charakteru swojej pracy, muszą zabierać kasę fiskalną ze sobą w różne miejsca. Część przedsiębiorców pracuje w terenie i nie ma możliwości, by korzystać z urządzenia podłączonego do prądu. Z tak zróżnicowanych wymagań doskonale zdają sobie sprawę producenci sprzętu fiskalnego. Dlatego wprowadzają do sprzedaży różne rodzaje kas. Dla klientów o wysokich wymaganiach przeznaczone są rozbudowane kasy komputerowe, typu pos.

novitus lupo

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_novitus_lupo.jpg

Mała kasa fiskalna – novitus lupo

A co z przedsiębiorcą, którego interesuje mała kasa fiskalna? Wśród tak bogatej i ciągle rozwijanej oferty urządzeń również i on bez trudu znajdzie produkt dopasowany do własnych potrzeb. W tym wypadku wystarczy zwrócić uwagę na kasy typu erc. Oferują one znacznie mniej możliwości niż wyżej wspomniana grupa kas typu pos. W zamian są mniejsze, jeśli chodzi o wymiary, oraz lżejsze. Poza tym ich obsługę można opanować w bardzo krótkim czasie. Do tej kategorii należą kasy przenośne, jednostanowiskowe oraz systemowe. Niewielkie kasy jednostanowiskowe novitus lupo sprawdzą się wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca. Z kolei kasy mobilne producenci polecają przede wszystkim lekarzom, prawnikom czy osobom pracującym w terenie. Potrzebują oni niezawodnego sprzętu, który w każdej chwili mogą zabrać ze sobą. Nowoczesne kasy przenośne odznaczają się pojemnymi bateriami i nie wymagają częstego ładowania. Ich obudowy wykonuje się z wytrzymałych materiałów, więc są przystosowane do pracy w różnych warunkach.
Rozmiar kasy fiskalnej ma znaczenie dla niejednego przedsiębiorcy. Na szczęści dziś bez trudu można nabyć zarówno urządzenie o mniejszych wymiarach, jak i o większych.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl