Co to sa podajniki slimakowe

Wiele gałęzi przemysłu korzysta z coraz nowszych osiągnięć techniki. Są one wykorzystywane głównie przez producentów i wykonawców prac wymagających transportowania materiałów sypkich, miękkich i średnio miękkich na odległość.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/pakowarka_prozniowa_multivac_c100/

Jednym z innowacyjnych propozycji jest zastosowanie przenośników ślimakowych. Z uwagi na szeroki asortyment tych urządzeń, są one między innymi wykorzystywane w rolnictwie, budownictwie, a także stanowią wyposażenie kotłów grzewczych.

Zastosowanie

Ich głównym zadanie jest dostarczanie przeznaczonego do transportu materiału do miejsca jego przeznaczenia. W przypadku kotłów grzewczych zastosowanie mają zarówno podajniki żeliwne jak i stalowe. Użycie przenośnika zależy od rodzaju paleniska, zatem możemy spotkać je okrągłe stałe, obrotowe lub prostokątne. Jego głównym zadanie jest dostarczanie opału w odpowiednich odstępach czasowych i dawkach bezpośrednio poprzez rurę do komory spalania.

podajniki ślimakowe

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/wp-content/uploads/2014/06/przenosniki-slimakowe.jpg

Wykorzystanie

Wielofunkcyjność tych urządzeń zależy od sterowników jakie zostaną zastosowane w danym urządzeniu. Można także zmieniać redukcję przekładni, w zależności od oczekiwań i wymagań co do wydajności i rodzaju transportowanego materiału. Propozycje rynkowe w tym zakresie są bardzo duże. W ofercie spotkać można podajniki ślimakowe do przemieszczania materiałów poziomo lub pionowo.

Są gałęzie przemysłu gdzie wykorzystanie podajników wiąże się z określonymi wymaganiami związanymi z jakością i bezpieczeństwem transportowanych materiałów. To stało się powodem, że producenci dbając o swoich klientów i ich potrzeby wytwarzają te urządzenia ze stali nierdzewnej, zapewniającej odpowiednie warunki higieniczne przenoszonych produktów.

Zobacz też: http://www.grupa-wolff.eu/urzadzenia-proszkow/separatory-magnetyczne/