Centralny odkurzacz cieszyn

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W tradycyjnych odkurzaczach filtry nie są w stanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które wybierają się w pomieszczeniu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest ponadto bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje zawsze zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w budowy rurek i przewodów, jakie zostaną ukryte w ścianach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania łączy się z kilku elementów. Ważnym i najistotniejszym z nich jest firma centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które wysyłają do centrów ssących położonych w granicach. Końcówkę elastycznego węża montuje się do najszybszego mieszkania i dzięki temuż potężna już przystąpić do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna pewno żyć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Przeważnie jest zlokalizowana w mieszkaniach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej dopasowuje się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która tworzy podciśnienie. Elementem składowym jest także separator zanieczyszczeń i zasobnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na szersze oraz niższe. Im dłuższy tym powietrze będzie dobro przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w bloku w głównych pomieszczeniach. W zakładach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.