Bezplodnosc jak sobie radzic

Niepłodność u ludzi zrobiona jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest wynikiem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) bądź ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na to pamiętają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w rezultacie przebytej infekcji czy urazu. Tworzy to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na prace rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na wartość nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, wielka w skutki i warzywa i doprowadzanie do systemu witaminy I dodatkowo C. Jeśli niepłodność jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zamyka się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może tworzyć również podłoże genetyczne. Warto otrzymać więc pod uwagę szczególnie w sukcesie, gdy u partnerki dołączyło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności pochodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi zatem mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne być ponad przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców potrafi istnieć wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które pozwalać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć więcej o Systemie Kallmana. Jest zatem schorzenie genetyczne, które opisuje się brakiem lub zanikiem powonienia, a czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem występują bardzo delikatne jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z obszarem jąder powyżej 2,5cm.