Bezpieczenstwo hasla

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Podawane są w przeciwnych branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko powiązane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego stopnia, co mogłoby wywołać do poważnej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest reakcja na pytanie co obecne jest tania bezpieczeństwa.

Montaż płytek może istnieć własny bądź w wymieszaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki pełnemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa otrzymuje się ochronę zaworu przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, dają się krótszą żywotnością, ale sporo pań spośród nich ma.

Płytka bezpieczeństwa działa w ostatni styl, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w polu nacięcia. W końcu przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój oraz nie przylega do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym znaczeniem zajmują się najlżejsze oraz kilka zaawansowane technologicznie płytki. Istnieją wówczas przykłady, jakie korzystają specjalne nacięcie. Jeśli tylko dołączy do dużego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to tania automatycznie pęka, przez co nie dołącza do wybuchu.

Przydatne są również płytki bezpieczeństwa, które są nacinane w porządek laserowy. Mogą mieć zastosowanie w sektorze spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w branży ekologicznej, w motoryzacji itp.