Badanie plodu fl

Podczas pierwszego badania USG, kiedy możliwe jest szybko zobaczenie swego przyszłego potomka, otrzymujemy biometryczne wymiary płodu i kilka zdjęć wzbogaconych dziwnymi cyframi i oznaczeniami, które nie tylko wprowadzają nas w stopień ciężkiej konsternacji, jednak także niepokoju. Przede każdym ale miejmy, że lekarz jest kobietą kompetentną. Więc jeżeli na randce nie usłyszeliśmy, że pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie płodu, kompletnie nie musimy się niczym przejmować.

Poniżej przedstawiamy biometryczne wymiary płodu, czyli oznaczenia, które dają specjaliści w projekcie opisania wymiarów naszego nienarodzonego dziecka.

GS (gestational sac) – istnieje ostatnie siłę pęcherzyka ciążowego, stanowi ważne oznaczenie wymiarowe w sukcesu badania wczesnej ciąży albo jej stwierdzeniu. Jest to rolę zaczynana od 4 do 7 tygodnia ciąży, i w praktyce stanowi oznaczenie zarodka nim będzie on na tyle mocny i widoczny, aby ważna go egzystowałoby w niezwykły forma zmierzyć.
YS (yolc sac) – wielkość ciałka żółtego. Podstawowy wymiar od 5 do 10 tygodnia ciąży. Za wielka zaletę tego określenia oznacza nieprawidłowy rozwój płodu i dodatkowe szybkie poronienie. W sukcesie zaistnienia tego zdarzenia bezwzględnie zostaniemy poinformowani przez lekarza.
CRL (crown to rump length) – wielkość zarodka. Długość mierzona od czubka osoby do najniżej położonej części miednicy i kształtowi ważną wielkość dziecka, która jest średnia w poszukiwaniach USG.
HC (head circumference) – wielkość główki. Stanowi obwód główki dziecka w jej najszerszym środowisku i służy do określenia prawidłowego rozwoju płodu. I może pomóc do określenia szacowanego czasu ciaży w przeciwnym trymetrze.
FL (femur length) – długość kości udowej. Dostarcza do określenia ewentualnych defektów dziecka w dalszej części ciąży. Może wtedy pozwolić na stanowisko między innymi karłowatości dziecka lub oraz nowych wad wrodzonych.
AC (abdominal circumference) – obwód brzuszka. Służy ocenie harmonijności i proporcjonalności rozwoju płodu. Zły produkt może oznaczać różnego sposobu wady wrodzone dziecka.

Oczywiście, podanych czasów jest nic więcej również są one w stanie większym lub niższym możliwe do odczytania przez laików. Nie należy zawsze się zbytnio przejmować, jeśli czegoś nie rozumiemy. Po pierwsze, wszelkie nieprawidłowości w ciągu dziecka będą nam z razu zgłoszone przez specjalistę wykonującego badania. Jeśli natomiast gryzie nas ciekawość, możemy poprosić przy okazji pytania o rozwiązanie jego końców.